VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2020 m. gegužės 28 d.
 
bck
2020 gegužė
fow
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
s
Netrukus pradės veikti nauja Varėnos rajono savivaldybės interneto svetainė! Išbandykite!

Naudinga informacija

Kviečiame naudotis patvirtintu Varėnos prekės ženklu 

 

2016 m. birželio 13 d. Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Varėnos krašto prekės ženklo tvarkos aprašas. Kviečiame varėniškius - gyventojus ir verslininkus - naudotis šiuo ženklu, kartu prašome laikytis firminio stiliaus aprašyme nurodytų taisyklių bei reikalavimų.
„Varėna gamtos ritmu" ženklas savo forma primena medį - bendrinį gamtos simbolį. Geriau įsižiūrėję netgi galime matyti keletą medžių, atsikartojančią vertikalių kamienų ritmiką, mišką. Toje pačioje kompozicijoje esantis grybo (voveraitės) motyvas atsikartoja ir bendrajame kompozicijos siluete. Prekės ženklas pateikia Varėną kaip svetingą ir unikalų, glaudžiai su gamta susiliejusį kraštą.
Ženkle panaudotos Varėnos krašto gamtai, kultūrai, etnografinei tautodailei ir kulinariniam paveldui būdingos sodrios gamtos spalvos: žalia, ruda, mėlyna ir geltona. Kadangi gamta yra esminis mūsų krašto skiriamasis bruožas, akcentuojama žalia spalva. Šiuo prekės ženklu siekiama paryškinti, toliau kryptingai formuoti ir įtvirtinti istoriškai susiformavusį Varėnos kaip gamtos turtų kupino miškų krašto, kuriame galima sveikai ir maloniai pailsėti, įvaizdį. Prekės ženkle atskirais elementais akcentuojami pagrindiniai žymiausi Varėnos kraštą charakterizuojančių simbolių komunikaciniai vektoriai: medis, grybas, medus, upė ir širdelė.
Ženklo naudojimas
Varėnos rajono savivaldybė turi išimtines, Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatyme nurodytas teises naudoti, o taip pat suteikti kitiems asmenims teisę naudotis Lietuvos Respublikos aktų nustatyta tvarka įregistruotais žodiniais, grafiniais, kombinuotais prekių ir paslaugų ženklais, į kurių sudėtį įeina vienas ar keli žymenys.
Teisė naudoti Varėnos prekės ženklą suteikiama visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie užpildo patvirtintą paraiškos formą. Pageidaujančius naudoti Varėnos prekės ženklą kviečiame kreiptis į Varėnos rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir žemės ūkio skyrių, tel. (8 310) 32 016. Atsisiųsti detalų Varėnos prekės ženklo naudojimo aprašą galite čia.
Juridiniai ir fiziniai asmenys Varėnos prekės ženklą turi naudoti vadovaujantis prekės ženklo Varėna prekės ženklo firminio stiliaus vadovu (Tvarkos aprašo 1 priedas), laikantis firminio stiliaus vadove apibrėžtų pagrindinių taisyklių ir spalvos kodų, taip pat LR įstatymais reglamentuotų gamybos ir prekybos taisyklių. Ženklas negali būti modifikuojamas, laisvai perpiešiamas ar keičiamos jo formos bei proporcijos.
Prašymo forma.


Reikalavimai norint verstis legalia stovyklavietės ar kaimo turizmo sodybos nuoma

 

  • Turėti stovyklavietės ar kaimo turizmo sodybos nuosavybės teisę ar leidimą ja naudotis.
  • Įsigyti verslo liudijimą ar kitą dokumentą liudijantį apie legaliai vykdomą veiklą. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Iki sausio 15 dienos duomenis apie apsilankiusius turistus prašome pranešti  turizmas@varena.lt

 

Reikalavimai legaliai nuomoti baidares, valtis arba irklentes

 

  • Įsigyti verslo liudijimą (ar kitą dokumentą) liudijantį apie legaliai vykdomą veiklą.
  • Iki sausio 15 dienos duomenis apie apsilankiusius turistus prašome pranešti  turizmas@varena.lt.

 

Reikalavimai legaliai verstis gido veikla

 

 

Reikalavimai legaliai nuomoti dviračius

 

 

Naudingos nuorodos

 

Nepamirškite sumokėti prievolių, daugiau informacijos rasite čia.

PSD įmokų administravimas

Turizmo paslaugų apmokestinimas PVM

Turistų apgyvendinimo paslaugų teikėjai

Konsultacinės medžiagos katalogas

 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Ekonomikos ir turizmo skyriaus vyr. specialistę Vytautę Karpienę, el. p. vytaute.karpiene@varena.lt, tel. (8 310) 32 016.

 

 

 

 

 

varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema